Do góry

Poznaj Nalewki Kresowe & Smarduch Family Distillery

Zobacz wideo o destylacji Ukryj wideo o destylacji

Historia naszych nalewek

Pasją do nalewek zaraził mnie wuj mojej żony. To on pokazał mi
czym tak naprawdę jest nalewka i jak powinno wyglądać jej
wytwarzanie.

Przepisy, które od niego dostałem stanowiły grunt do dalszych poszukiwań smaków, zapachów oraz optymalnych proporcji, które trwają nieprzerwanie już 15 lat.

Dlaczego nalewki kresowe? Otóż owy wuj urodził i wychował się na kresach wschodnich
(dzisiejsza Ukraina) skąd po drugiej wojnie światowej został przesiedlony na tereny dzisiejszego województwa Opolskiego. Oprócz niewielkiego bagażu, który miał przy sobie zabrał również coś o wiele cenniejszego – nie mającego wymiaru materialnego – a mianowicie wiedzę.

Po kilku spotkaniach z moim wujem poczułem, że nalewki to nie tylko przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie a również pasja ludzi, którzy je wytwarzają. Sam szybko zaraziłem się tą pasją i po roku miałem już kilka gąsiorów w piwnicy.

Z roku na rok rodzajów nalewki przybywało, a mój apetyt na dalsze eksperymentowanie i udoskonalanie przepisów nie malał. Coraz liczniejsze grono znajomych zaczęło degustować moje trunki, a pozytywne opinie na temat ich smaku motywowały mnie do dalszej pracy.

Po jakimś czasie postanowiłem, że najwyższy czas „wyjść z piwnicy” i zaprezentować się szerszemu gronu i tak oto powstała nasza firma.

NALEWKIKRESOWE.PL to firma z pasją stworzona przez nas dla Was abyśmy wszyscy mogli się cieszyć doskonałym smakiem tego jakże szlachetnego trunku!

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności