O nas

Historia firmy

Pasją do nalewek zaraził mnie wuj mojej żony. To on pokazał mi czym tak naprawdę jest nalewka i jak powinno wyglądać jej wytwarzanie. Przepisy, które od niego dostałem stanowiły grunt do dalszych poszukiwań smaków, zapachów oraz optymalnych proporcji, które trwają nieprzerwanie już 15 lat.

Dlaczego nalewki kresowe? Otóż owy wuj urodził i wychował się na kresach wschodnich
(dzisiejsza Ukraina) skąd po drugiej wojnie światowej został przesiedlony na tereny dzisiejszego województwa Opolskiego. Oprócz niewielkiego bagażu, który miał przy sobie zabrał również coś o wiele cenniejszego - nie mającego wymiaru materialnego -  a mianowicie wiedzę.

Kresowiacy

Po kilku spotkaniach z moim wujem poczułem, że nalewki to nie tylko przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie a również pasja ludzi, którzy je wytwarzają. Sam szybko zaraziłem się tą pasją i po roku miałem już kilka gąsiorów w piwnicy.

Nalewka z pigwy w gąsiorze

Z roku na rok rodzajów nalewki przybywało, a mój apetyt na dalsze eksperymentowanie i udoskonalanie przepisów nie malał. Coraz liczniejsze grono znajomych zaczęło degustować moje trunki, a pozytywne opinie na temat ich smaku motywowały mnie do dalszej pracy.

Po jakimś czasie postanowiłem, że najwyższy czas "wyjść z piwnicy" i zaprezentować się szerszemu gronu i tak oto powstała nasza firma.
 
NALEWKIKRESOWE.PL to firma z pasją stworzona przez nas dla Was abyśmy wszyscy mogli się cieszyć doskonałym smakiem tego jakże szlachetnego trunku! 
 
ZAPRASZAMY DO KRAINY NALEWEK KRESOWYCH!
 •  

  Nalewkikresowe.pl

  49-200 Grodków, ul. Wrocławska 63
  tel. 501 401 378 tel. 509 792 396

  e-mail : nalewkikresowe@gmail.com

 •  

  Produkt tradycyjny

  Należymy do sieci "Dziedzictwo Kulinarne Opolskie"

 • Wraz z WOLF & OAK jesteśmy współorganizatorem inicjatywy Alkohole Rzemieślnicze mającej

  na celu skupienie producentów alkoholi kraftowych! 

Fotografia: Katarzyna i Jerzy Samusikowie | Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.